O nas

projekt ue logotypy

 

O PROJEKCIE

ODLEWNIA RAFAMET Sp. z o.o. na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu PIR.01.01.01-00-0013/20 z dnia 15.09.2020r. realizuje Projekt pt.: „Opracowanie innowacyjnej technologii wytwarzania wielkogabarytowych odlewów z żeliwa sferoidalnego o specjalnych własnościach w technologii Full Mould, dedykowanych produkcji narzędzi tłoczących w sektorze automotive”. W ramach poddziałania 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (dalej: EFRR).

Przedmiotem projektu jest wypracowanie poprzez przeprowadzenie badań przemysłowych i rozwojowych procesu, który wykazywać się będzie optymalnymi parametrami przebiegu oraz wysokim poziomem efektywności (w tym w obrębie parametrów technologicznych jak i kosztów procesu). Istotę projektu stanowi innowacja procesowa polegająca na wytwarzaniu odlewów przeznaczonych do budowy narzędzi tłoczących – matryc (podstaw), tłoczników i docisków. Prace B+R będą zmierzać do optymalizacji procesu wytwarzania odlewów przez opracowanie parametrów żeliw sferoidalnych o podwyższonych własnościach (większa wytrzymałość, mniejsze zużycie ścierne), które umożliwią dłuższą pracę narzędzia, oraz pozwolą na zmianę konstrukcji i w konsekwencji obniżenie ciężaru. Prace nad technologią prowadzone będą również w obszarze wdrożenia innowacyjnego podejścia do nadzoru i zarządzania przebiegiem procesu – zgodnie z założeniami idei Przemysł 4.0.

Głównym celem realizacji projektu jest opracowanie i zweryfikowanie w warunkach rzeczywistych - w obrębie linii demonstracyjnej, innowacyjnej technologii wytwarzania odlewów wielkogabarytowych z żeliwa sferoidalnego o specjalnych własnościach, w oparciu o metodę Full Mould

Najważniejszym rezultatem planowanego do podjęcia przedsięwzięcia B+R będzie osiągnięcie (w obszarze, którego dotyczy projekt) innowacyjności z skali europejskiej.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 17 898 387,50 PLN
WARTOŚĆ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH: 17 898 387,50 PLN
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIE Z EFRR: 7 481 798,13 PLN
LATA REALIZACJI PROJEKTU: 2020r.-2023r.

Nadzór merytoryczny nad Projektem:

Jacek Opiela

Kontakt mailowy / telefoniczny do osoby, która będzie w stanie udzielić informacji na temat realizowanego przedsięwzięcia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

32/ 7213 351

Aktywne linki instytucji oraz poświęcone programowi, z którego realizowany jest projekt:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/

https://www.poir.gov.pl/

http://www.ncbr.gov.pl/