O nas

Odlewnia RAFAMET Sp. z o.o. świadczy szeroki pakiet usług odlewniczych począwszy od analizy i opracowania dokumentacji technologicznej, poprzez wykonanie zespołów modelowych aż do odlewów i ich obróbki mechanicznej.

Oferujemy również usługi śrutowania, obróbki cieplnej, remontów i napraw oraz usługi laboratoryjne i pomiarowe.

Przeważającą część naszej produkcji stanowią odlewy z żeliwa szarego i sferoidalnego dla przemysłu maszynowego, okrętowego, energetycznego i górniczego.

Specjalizujemy się w wytwarzaniu żeliwa w gatunkach:

 • Żeliwo szare: 200, 250, 300 i 350 wg PN-EN 1561
  Zakres ciężarowy: 500 – 40.000 kg.
 • Żeliwo sferoidalne: 400-12, 400-15, 400-18, 500-7, 600-3 i 700-2 wg PN-EN 1563
  Zakres ciężarowy: 500 – 30.000 kg.
 • Żeliwa specjalistyczne: np. odlewów wysokostopowych z domieszkami niklu, chromu (Ni-hard i Ni-resist) na potrzeby takich przemysłów jak:
  • gazowniczy
  • chemiczny
  • paliwowy
  • ciepłowniczy

Możliwości produkcyjne sięgają 7000 ton / rocznie.

Stabilne własności wytrzymałościowe oraz mało zróżnicowana twardość produkowanych żeliw wpływają na ich doskonałą przydatność na elementy konstrukcyjne wszystkiego rodzaju maszyn do obróbki metalu.

Również charakterystyczna dla żeliwa odporność na przenoszenie i tłumienie drgań jest jedną z największych zalet tego materiału.

Klienci producentów nowoczesnych centr obróbczych CNC zawsze stawiali przed konstruktorami bardzo wysokie wymagania jakościowe. To sprawia że znakomita większość producentów, a szczególnie tych dla których dokładność, precyzja i jakość ich maszyn jest najważniejsza używa żeliwa jako podstawowego materiału w swoich konstrukcjach.

W ujęciu asortymentowym, nasze główne produkty to: łóża, stoły, stojaki, belki suportowe, suporty, korpusy koników, korpusy sań, korpusy maszyn, elementy pomp, elementy piast, elementy kół zamachowych, obudowy przekładni, obudowy łożysk, korpusy i pokrywy silników. Specjalizujemy się w odlewach wielkogabarytowych wykonywanych w dołach formierskich o wymiarach max. 20 000 x 4000 x 2000mm.

Prowadzimy stałą współpracę m.in. z niemieckimi i włoskimi producentami obrabiarek, norweskimi producentami przekładni okrętowych czy polskimi i brytyjskimi producentami silników elektrycznych.

Znaczącym odbiorcą naszych odlewów jest Fabryka Obrabiarek „RAFAMET” S.A.

Naszymi odbiorcami są znane w świecie firmy polskie i zagraniczne, dla których od lat jesteśmy rzetelnym dostawcą.

onas

 

onas